Přijatí dobrovolníci EVS

Od r. 2007, kdy Centrum 8D získalo akreditaci jako hostitelská i vysílající organizace, jsme zrealizovali několik dobrovolnických projektů s mezinárodní účastí.

V Centru 8D se v rámci Evropské dobrovolné služby vystřídalo několik dobrovolníků ze všech částí Evropy. S většinou bývalých EVS dobrovolníků jsme v nepřetržitém kontaktu.

EVS projekty v Centru 8D

  • Centrum 8D (2007-2008): Petra Škodová (Slovensko)
  • Centrum 8D (2008-2009): Alessandra Sessa (Itálie), Miroslav Balkovič (Slovensko) a Nataša Milovanovič (Srbsko)
  • Infinity opportunies (2009-2010): Anthony de Villepré (Francouzsko) a Serkay Tezcan (Turecko) – několik fotografií z projektu zde. Můžete se také podívat na fotografie a videa.
  • Action 8D (2009-2010): Lourdes Pallares Pascual (Španělsko), Larissa Bochmann (Německo) a Senka Kojic (Srbsko) – několik fotografií z projektu je zde. Prohlédněte si i další fotografie a videa.

Někteří z dobrovolníků dokonce získali v 8D pracovní příležitost a zaměstnání. Petra se krátce po skončení projektu stala zaměstnancem 8D a v současnosti pracuje na postu zástupce ředitele. Allessandra Sessa po skončení svého dobrovolnického projektu pracovala v 8D jako koordinátorka aktivit dobrovolníků a také Nataša zůstala pracovat v Brně, takže se vídáme na společných akcích v Centru 8D i jinde. Je vidět, že evropská dobrovolnická služba může mít i zajímavé přesahy.

Přečti si také:

Zážitky a zkušenosti dobrovolníků EVS

Zanechte komentář

K přispívání je nutné být přihlášen.

Koncert ticha …

Už se vám po nás muselo stýskat. Nebojte, stále tu jsme  Rok 2022 zahájíme trošku netradiční akcí. Vnímáme, že po vánočním a novoročním shonu je čas se na chvilku zastavit. Tímto vás srdečně zveme na Koncert ticha.

Za vznikem tohoto nápadu stojí úžasná Kniha ticha od spisovatele Josefa Formánka a inspirace francouzským filmem Nádherná zelená.

 

KDY: Ve čtvrtek 20.1. 2022 od 18 do 21 hod
KDE: v hlavním sále centra 8D z.s., Rybkova 23, objekt 30, 602 00 Brno

 

Co to obnáší?

 

Kraví hora lidem

Něco se chystá a bude to velké….

připravujeme projekt revitalizace areálu. Kraví hora lidem by se mohla změnit na multifunkční sportovní a relaxační centrum pro širokou veřejnost. Držte nám palce!

KRAVÍ HORA LIDEM

KRAVÍ HORA LIDEM je nový prostor v centru Brna s překrásným výhledem na Špilberk. Dosud toto místo spalo, ale tomu je nyní konec…
Rozhodli jsme se spojit síly a připravili projekt, který vám nabídne vše, co máte rádi na jednom místě.

Startujeme 6. října otvírací akcí, v rámci níž pro vás postavíme veřejně přístupné dětské hřiště. To ale nestačí! Nebudete se přece celý den jen dívat jak šroubujeme prolézačky… Je toho mnohem víc!

Přijde klaun Čiko a celý den bude bavit děti jeho Lepším světem. Ochutnáte také to nejlepší z moravského gastronebe a hvězdný výběr z malých pivovarů. Máte doma odpad, co by pro jiného mohl být poklad? Tak přineste něco na prodej na Dobrou Karmu – bleší trhy. 

RODIČing

 
Účastnili jsme se prvního ročníku RODIČing festivalu!
 
Festival se uskutečnil v sobotu 7. května 2016 od 9 do 20 hodin na BVV BRNO v Pavilonu A.
 
 

Projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“

V sobotu 23. dubna 2016 proběhly v rámci oslav „Dne země“ také tři prezentace našeho projektu „Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu“.
 
Jak už jsme Vás dříve informovali, projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“ je obecně prospěšný projekt zpřístupnění Kraví hory veřejnosti.

Poslední komentáře

Reference (ukázat)

Sdružení FILIA

logo_ciste_cz10V rámci doplňkových programů pro děti ze sdružení FILIA, dlouhodobě spolupracujeme s neziskovou organizací 8D o.s. . Klienti sdružení FILIA sem pravidelně dochází v doprovodu asistentů a účastní se tvůrčích a sportovních programů připravených pracovníky Centra 8D.

Odkazy

Doporučujeme

Podporují nás

Spolupracujeme