Nový projekt Centra 8D

S radostí si vás dovolujeme informovat, že se nám podařil získat nájem na dobu neurčitou první části objektu pro nový projekt „Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu.“

 

 

 

Nedávno jsme vás informovali o nově plánovaném projektu, který by mohl být realizován v centrální části Kraví hory. Díky tomuto projektu se veřejnost může těšit na celkovou revitalizaci stávajících nevyužitých prostorů, kde pro širokou veřejnost vznikne nová čajovna s vyhlídkovou věžičkou a krásnými výhledy na město Brno, nevšední environmentální zahrada či přírodní dětské hřiště.

Ve výběrovém řízení jsme již získali první část objektu pro skladové a částečně výrobní potřeby. Bohužel stávající smluvní podmínky, technický stav budovy a stávající inženýrské sítě nedovolují plně započít práci na projektu. Proto dále jednáme se zástupci města o možné podpoře projektu, resp. o zajištění nutných smluvních podmínek pro zahájení projektu.Věříme, že máme velkou podporu ze strany veřejnosti, radnice, magistrátu i dalších subjektů, díky čemuž můžeme usilovně pracovat na tom, abychom projekt co nejdříve uvedli do chodu.

O dalších pokrocích vás budeme informovat.

Chcete-li se dobrovolně podílet či informovat o projektu, kontaktujte nás na info@centrum8d.cz.

Komentáře jsou uzavřeny.

RODIČing

 
Účastnili jsme se prvního ročníku RODIČing festivalu!
 
Festival se uskutečnil v sobotu 7. května 2016 od 9 do 20 hodin na BVV BRNO v Pavilonu A.
 
 

Projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“

V sobotu 23. dubna 2016 proběhly v rámci oslav „Dne země“ také tři prezentace našeho projektu „Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu“.
 
Jak už jsme Vás dříve informovali, projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“ je obecně prospěšný projekt zpřístupnění Kraví hory veřejnosti.

Den Země – Divočina na Kraví hoře

 
V sobotu 23. dubna 2016 jsme od 10 do 18 hodin s dalšími organizacemi v parku na Kraví hoře oslavili Den Země.
 
Letos to byla DIVOČINA!

 
 

Ochutnávka Prány

Dne 28.dubna 2016 proběhla v Centru 8D beseda o „pránické výživě“, nebo-li „brethariánství.“ Děkujeme všem zúčastněným za velmi podnětnou diskuzi a za vytvoření neobyčejné atmosféry.

Dětské hřiště v Centru 8D

Jaro je konečně tu a s ním začíná i opětovný provoz na dětském hřišti v areálu Centra 8D. Vezměte své ratolesti a načerpejte čerstvého jarního sluníčka na našich průlezkách!