Nový projekt 8D

Rádi bychom Vám představili náš nový projekt Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu.

Cílem našeho projektu je revitalizace centrální části Kraví hory, zprůchodnění a její zpřístupnění veřejnosti. Místo uzavřeného nehezkého areálu na konci Rybkovy ulice na Kraví hoře vytvoříme prostor pro maminky s dětmi, místo, které se stane oblíbeným cílem procházek rodin i jednotlivců.

Naším cílem je využít potenciálu zapomenutého krásného místa uprostřed města a nahradit nedůstojnou odstavnou plochu pro auta veřejným prostorem podporujícím komunitní život a zvyšujícím biodiverzitu intravilánu města.

Vzniknou zde čajovna s krásnou vyhlídkou na panorama města Brna, prostor pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, zážitková environmentální zahrada, přírodní dětské hřiště
a kreativní dílny. Zapojíme sociálně znevýhodněné a vytvoříme nová pracovní místa pro zdravotně postižené.

Projekt je připravován ve spolupráci s městskou částí Brno-střed, při zapojení veřejnosti, místních organizací a spolků.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

KRAVÍ HORA LIDEM

KRAVÍ HORA LIDEM je nový prostor v centru Brna s překrásným výhledem na Špilberk. Dosud toto místo spalo, ale tomu je nyní konec…
Rozhodli jsme se spojit síly a připravili projekt, který vám nabídne vše, co máte rádi na jednom místě.

Startujeme 6. října otvírací akcí, v rámci níž pro vás postavíme veřejně přístupné dětské hřiště. To ale nestačí! Nebudete se přece celý den jen dívat jak šroubujeme prolézačky… Je toho mnohem víc!

Přijde klaun Čiko a celý den bude bavit děti jeho Lepším světem. Ochutnáte také to nejlepší z moravského gastronebe a hvězdný výběr z malých pivovarů. Máte doma odpad, co by pro jiného mohl být poklad? Tak přineste něco na prodej na Dobrou Karmu – bleší trhy. 

RODIČing

 
Účastnili jsme se prvního ročníku RODIČing festivalu!
 
Festival se uskutečnil v sobotu 7. května 2016 od 9 do 20 hodin na BVV BRNO v Pavilonu A.
 
 

Projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“

V sobotu 23. dubna 2016 proběhly v rámci oslav „Dne země“ také tři prezentace našeho projektu „Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu“.
 
Jak už jsme Vás dříve informovali, projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“ je obecně prospěšný projekt zpřístupnění Kraví hory veřejnosti.

Den Země – Divočina na Kraví hoře

 
V sobotu 23. dubna 2016 jsme od 10 do 18 hodin s dalšími organizacemi v parku na Kraví hoře oslavili Den Země.
 
Letos to byla DIVOČINA!

 
 

Ochutnávka Prány

Dne 28.dubna 2016 proběhla v Centru 8D beseda o „pránické výživě“, nebo-li „brethariánství.“ Děkujeme všem zúčastněným za velmi podnětnou diskuzi a za vytvoření neobyčejné atmosféry.