Nový projekt 8D

Rádi bychom Vám představili náš nový projekt Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu.

Cílem našeho projektu je revitalizace centrální části Kraví hory, zprůchodnění a její zpřístupnění veřejnosti. Místo uzavřeného nehezkého areálu na konci Rybkovy ulice na Kraví hoře vytvoříme prostor pro maminky s dětmi, místo, které se stane oblíbeným cílem procházek rodin i jednotlivců.

Naším cílem je využít potenciálu zapomenutého krásného místa uprostřed města a nahradit nedůstojnou odstavnou plochu pro auta veřejným prostorem podporujícím komunitní život a zvyšujícím biodiverzitu intravilánu města.

Vzniknou zde čajovna s krásnou vyhlídkou na panorama města Brna, prostor pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, zážitková environmentální zahrada, přírodní dětské hřiště
a kreativní dílny. Zapojíme sociálně znevýhodněné a vytvoříme nová pracovní místa pro zdravotně postižené.

Projekt je připravován ve spolupráci s městskou částí Brno-střed, při zapojení veřejnosti, místních organizací a spolků.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

RODIČing

 
Účastnili jsme se prvního ročníku RODIČing festivalu!
 
Festival se uskutečnil v sobotu 7. května 2016 od 9 do 20 hodin na BVV BRNO v Pavilonu A.
 
 

Projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“

V sobotu 23. dubna 2016 proběhly v rámci oslav „Dne země“ také tři prezentace našeho projektu „Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu“.
 
Jak už jsme Vás dříve informovali, projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“ je obecně prospěšný projekt zpřístupnění Kraví hory veřejnosti.

Den Země – Divočina na Kraví hoře

 
V sobotu 23. dubna 2016 jsme od 10 do 18 hodin s dalšími organizacemi v parku na Kraví hoře oslavili Den Země.
 
Letos to byla DIVOČINA!

 
 

Ochutnávka Prány

Dne 28.dubna 2016 proběhla v Centru 8D beseda o „pránické výživě“, nebo-li „brethariánství.“ Děkujeme všem zúčastněným za velmi podnětnou diskuzi a za vytvoření neobyčejné atmosféry.

Dětské hřiště v Centru 8D

Jaro je konečně tu a s ním začíná i opětovný provoz na dětském hřišti v areálu Centra 8D. Vezměte své ratolesti a načerpejte čerstvého jarního sluníčka na našich průlezkách!