Open Dialog

… otevíráme diskuse
Open Dialog je nový projekt občanského sdružení 8D zaměřený na diskuse se společným tématem
Kořeny vzdělávání – kořeny myšlení

Záměrem projektu je vhodnými otázkami podpořit a rozvinout diskusi nad základními tématy lidského myšlení, vzdělávání a lidské existence. Do diskusí chceme zapojit širší veřejnost s cílem probudit zejména mladé lidi k odvaze přemýšlet, pracovat na sobě a v rámci svých možností měnit své okolí.

Za nejdůležitější výsledek diskuse považujeme diskusi samotnou, diskusi jako nástroj vzájemné inspirace, rozšíření obzorů a rozvoje osobnosti. Výstupy projektu poslouží jako podklad pro další pravidelné diskuse s účastí široké veřejnosti, jako východiska pro vzdělávací a výchovné programy 8D a věříme, že také přispějí k rozvoji zdravé občanské společnosti.

Pozvali jsme osobnosti různých názorů, postojů, profesí i zaměření – tak, aby výsledná mozaika byla co nejzajímavější, nejobsáhlejší a nejúplnější. Pevně věříme, že i přes tuto rozdílnost najdeme společné kořeny. Kdo jiný, než lidé, kteří v životě něčeho dosáhli by mohl pomoci takovou diskusi otevřít? Myslíme si, že lidé spolu velmi málo diskutují, a ještě méně řeší věci opravdu do hloubky. I děti naším přičiněním velmi rychle zapomínají na důležitost palčivé otázky Proč?… Pojďme se zamyslet, co je vlastně tím společným základem, myšlenkovým kořenem vzdělání, společnosti, Českého národa ? naučili nás ve škole opravdu to podstatné?…


Témata diskusí

Témata diskusí jsou záměrně volena jako konfrontační prohlášení, tak aby prolomila obvyklou lhostejnost k diskutování a přiměla k zamyšlení nad závažnými otázkami. Názvy témat tak nemusejí být logickými pojmenováním základních kořenů lidského myšlení, ale spíš jakýmsi provokativním nápisem, který v sobě skrývá mnoho otázek.

Zanechte komentář

K přispívání je nutné být přihlášen.

Koncert ticha …

Už se vám po nás muselo stýskat. Nebojte, stále tu jsme  Rok 2022 zahájíme trošku netradiční akcí. Vnímáme, že po vánočním a novoročním shonu je čas se na chvilku zastavit. Tímto vás srdečně zveme na Koncert ticha.

Za vznikem tohoto nápadu stojí úžasná Kniha ticha od spisovatele Josefa Formánka a inspirace francouzským filmem Nádherná zelená.

 

KDY: Ve čtvrtek 20.1. 2022 od 18 do 21 hod
KDE: v hlavním sále centra 8D z.s., Rybkova 23, objekt 30, 602 00 Brno

 

Co to obnáší?

 

Kraví hora lidem

Něco se chystá a bude to velké….

připravujeme projekt revitalizace areálu. Kraví hora lidem by se mohla změnit na multifunkční sportovní a relaxační centrum pro širokou veřejnost. Držte nám palce!

KRAVÍ HORA LIDEM

KRAVÍ HORA LIDEM je nový prostor v centru Brna s překrásným výhledem na Špilberk. Dosud toto místo spalo, ale tomu je nyní konec…
Rozhodli jsme se spojit síly a připravili projekt, který vám nabídne vše, co máte rádi na jednom místě.

Startujeme 6. října otvírací akcí, v rámci níž pro vás postavíme veřejně přístupné dětské hřiště. To ale nestačí! Nebudete se přece celý den jen dívat jak šroubujeme prolézačky… Je toho mnohem víc!

Přijde klaun Čiko a celý den bude bavit děti jeho Lepším světem. Ochutnáte také to nejlepší z moravského gastronebe a hvězdný výběr z malých pivovarů. Máte doma odpad, co by pro jiného mohl být poklad? Tak přineste něco na prodej na Dobrou Karmu – bleší trhy. 

RODIČing

 
Účastnili jsme se prvního ročníku RODIČing festivalu!
 
Festival se uskutečnil v sobotu 7. května 2016 od 9 do 20 hodin na BVV BRNO v Pavilonu A.
 
 

Projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“

V sobotu 23. dubna 2016 proběhly v rámci oslav „Dne země“ také tři prezentace našeho projektu „Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu“.
 
Jak už jsme Vás dříve informovali, projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“ je obecně prospěšný projekt zpřístupnění Kraví hory veřejnosti.

Poslední komentáře

Reference (ukázat)

Sdružení FILIA

logo_ciste_cz10V rámci doplňkových programů pro děti ze sdružení FILIA, dlouhodobě spolupracujeme s neziskovou organizací 8D o.s. . Klienti sdružení FILIA sem pravidelně dochází v doprovodu asistentů a účastní se tvůrčích a sportovních programů připravených pracovníky Centra 8D.

Odkazy

Doporučujeme

Podporují nás

Spolupracujeme