Hřiště zdarma

Hřiště zdarma pro znevýhodněné děti

… zlepšujeme prostředí pro děti

Cíle projektu:

  • Postavit kvalitní a bezpečné hřiště pro postižené či jinak znevýhodněné děti
  • Vybudovat hřiště bezplatně na dobrovolnické bázi z prostředků získaných z grantů a od sponzorů
  • Podpořit dospívající v aktivním přístupu k životu a nabídnout jim možnost seberealizace netradiční formou ve smysluplných projektech
  • Nabídnout skautům a skautkám z Brna a celé České republiky originální náplň činnosti jejímž cílem je společná pomoc tam kde je to potřeba
  • Zapojit do výroby hřiště postižené či jinak znevýhodněné osoby a neorganizovanou­ mládež

Prolézačková historie

Stručný přehled vzniku projektu Hřiště pro… a Dílny 8D (stáhnout jako PDF)

2002 V programu kurzu Rozrazil se poprvé objevila stavba prolézačky pro postižené děti. Postavili jsme první hrubě tesanou prolézačku Žirafu pro klienty stacionáře Neumánek v Brně.

2003 Vzniklo první hřiště obsahující dřevěný hrad, skluzavku ve tvaru stonožky a závěs na houpačky v dětském rehabilitačním stacionáři v Brně-Starém Lískovci.

2004 Rozšířili jsme naše aktivity a vybudovali multifunkční hřiště pro děti z logopedického stacionáře na Synkově ulici v Brně. Krtek nastudoval prolézačkové normy, sehnal materiály a objevil nové postupy výroby. Ke Krtkovi se přidal Ježek a společně sehnali peníze od Skautské nadace Jaroslava Foglara, Magistrátu města Brna a sponzorů. Podařilo se nám získat provizorní dílnu, malou místnost na Kraví hoře v Brně. Postavili jsme prolézačku Sloní táta, skluzavku Velrybu a houpačku Žirafu.

2005 Rozšířili jsme činnost na celoroční provoz s pravidelnými schůzkami dvakrát týdně díky grantu nadace Eurotel a stálé podpoře několika firem. Pod hlavičkou skautského střediska Kompas tak vznikla dílna, která záhy získala název: Dílna 8D Nakoupili jsme některé nezbytné nářadí a rozšířili prostory na Kraví hoře. Podařilo se získat i další prostředky z různých zdrojů: ČNA Mládež, Jihomoravský kraj, Magistrát města Brna, Eurotel. Postavili jsme hřiště pro krizové centrum Spondea: skluzavka ve tvaru slona, houpačka žirafa, posezení pro maminky a plácek s basketbalovým košem. Dokončili jsme také Brontosauří maminku do dětského domova v Boskovicích.

8D 2006 Předali jsme hřiště dětem z mateřské školky v Boskovicích: domeček s prodejním pultem a skluzavkou, hvězdička s točivými předměty, prolézačka ve tvaru velryby se skluzavkou a delfínové houpačky. Nyní dokončujeme projekt Hřiště pro kojenecký ústav Hlinky v Brně, který začal také na Rozrazilu. V kojeňáku už stojí 2 pomalované domečky a postavíme ještě mimi Velrybu se skluzavkou, Delfíní houpačku a delfíní můstek. Založili jsme občanské sdružení 8D.

8D 2007 8D a Rozrazil jdou nyní každý svou vlastní cestou za podobnými cíli s použitím různých postupů.

Prolézačková pohádka

I co se nestalo. Bylo i nebylo
byl tu i tento sen.
(Sen jak nejlépe pomoci
tam kde je to potřeba).
A z ničeho nic, po mnoha úvahách
se převeliký Krteček rozhodl
tento sen uskutečnit…

Celá pohádka zde.

Zanechte komentář

K přispívání je nutné být přihlášen.

Kraví hora lidem

Něco se chystá a bude to velké….

připravujeme projekt revitalizace areálu. Kraví hora lidem by se mohla změnit na multifunkční sportovní a relaxační centrum pro širokou veřejnost. Držte nám palce!

KRAVÍ HORA LIDEM

KRAVÍ HORA LIDEM je nový prostor v centru Brna s překrásným výhledem na Špilberk. Dosud toto místo spalo, ale tomu je nyní konec…
Rozhodli jsme se spojit síly a připravili projekt, který vám nabídne vše, co máte rádi na jednom místě.

Startujeme 6. října otvírací akcí, v rámci níž pro vás postavíme veřejně přístupné dětské hřiště. To ale nestačí! Nebudete se přece celý den jen dívat jak šroubujeme prolézačky… Je toho mnohem víc!

Přijde klaun Čiko a celý den bude bavit děti jeho Lepším světem. Ochutnáte také to nejlepší z moravského gastronebe a hvězdný výběr z malých pivovarů. Máte doma odpad, co by pro jiného mohl být poklad? Tak přineste něco na prodej na Dobrou Karmu – bleší trhy. 

RODIČing

 
Účastnili jsme se prvního ročníku RODIČing festivalu!
 
Festival se uskutečnil v sobotu 7. května 2016 od 9 do 20 hodin na BVV BRNO v Pavilonu A.
 
 

Projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“

V sobotu 23. dubna 2016 proběhly v rámci oslav „Dne země“ také tři prezentace našeho projektu „Kraví hora lidem, lidé pro Kraví horu“.
 
Jak už jsme Vás dříve informovali, projekt „Kraví hora lidem – lidé pro Kraví horu“ je obecně prospěšný projekt zpřístupnění Kraví hory veřejnosti.

Den Země – Divočina na Kraví hoře

 
V sobotu 23. dubna 2016 jsme od 10 do 18 hodin s dalšími organizacemi v parku na Kraví hoře oslavili Den Země.
 
Letos to byla DIVOČINA!