Playground for free

Hřiště zdarma pro znevýhodněné děti

… zlepšujeme prostředí pro děti

Cíle projektu:

  • Postavit kvalitní a bezpečné hřiště pro postižené či jinak znevýhodněné děti
  • Vybudovat hřiště bezplatně na dobrovolnické bázi z prostředků získaných z grantů a od sponzorů
  • Podpořit dospívající v aktivním přístupu k životu a nabídnout jim možnost seberealizace netradiční formou ve smysluplných projektech
  • Nabídnout skautům a skautkám z Brna a celé České republiky originální náplň činnosti jejímž cílem je společná pomoc tam kde je to potřeba
  • Zapojit do výroby hřiště postižené či jinak znevýhodněné osoby a neorganizovanou­ mládež

Prolézačková historie

Stručný přehled vzniku projektu Hřiště pro… a Dílny 8D (stáhnout jako PDF)

2002 V programu kurzu Rozrazil se poprvé objevila stavba prolézačky pro postižené děti. Postavili jsme první hrubě tesanou prolézačku Žirafu pro klienty stacionáře Neumánek v Brně.

2003 Vzniklo první hřiště obsahující dřevěný hrad, skluzavku ve tvaru stonožky a závěs na houpačky v dětském rehabilitačním stacionáři v Brně-Starém Lískovci.

2004 Rozšířili jsme naše aktivity a vybudovali multifunkční hřiště pro děti z logopedického stacionáře na Synkově ulici v Brně. Krtek nastudoval prolézačkové normy, sehnal materiály a objevil nové postupy výroby. Ke Krtkovi se přidal Ježek a společně sehnali peníze od Skautské nadace Jaroslava Foglara, Magistrátu města Brna a sponzorů. Podařilo se nám získat provizorní dílnu, malou místnost na Kraví hoře v Brně. Postavili jsme prolézačku Sloní táta, skluzavku Velrybu a houpačku Žirafu.

2005 Rozšířili jsme činnost na celoroční provoz s pravidelnými schůzkami dvakrát týdně díky grantu nadace Eurotel a stálé podpoře několika firem. Pod hlavičkou skautského střediska Kompas tak vznikla dílna, která záhy získala název: Dílna 8D Nakoupili jsme některé nezbytné nářadí a rozšířili prostory na Kraví hoře. Podařilo se získat i další prostředky z různých zdrojů: ČNA Mládež, Jihomoravský kraj, Magistrát města Brna, Eurotel. Postavili jsme hřiště pro krizové centrum Spondea: skluzavka ve tvaru slona, houpačka žirafa, posezení pro maminky a plácek s basketbalovým košem. Dokončili jsme také Brontosauří maminku do dětského domova v Boskovicích.

8D 2006 Předali jsme hřiště dětem z mateřské školky v Boskovicích: domeček s prodejním pultem a skluzavkou, hvězdička s točivými předměty, prolézačka ve tvaru velryby se skluzavkou a delfínové houpačky. Nyní dokončujeme projekt Hřiště pro kojenecký ústav Hlinky v Brně, který začal také na Rozrazilu. V kojeňáku už stojí 2 pomalované domečky a postavíme ještě mimi Velrybu se skluzavkou, Delfíní houpačku a delfíní můstek. Založili jsme občanské sdružení 8D.

8D 2007 8D a Rozrazil jdou nyní každý svou vlastní cestou za podobnými cíli s použitím různých postupů.

Prolézačková pohádka

I co se nestalo. Bylo i nebylo
byl tu i tento sen.
(Sen jak nejlépe pomoci
tam kde je to potřeba).
A z ničeho nic, po mnoha úvahách
se převeliký Krteček rozhodl
tento sen uskutečnit…

Celá pohádka zde.

Zanechte komentář

K přispívání je nutné být přihlášen.

EVS in the radio!

Great chance to spend some time abroad in a local radio and broadcasting!

Projection from 8D travelers: Honduras + Egypt

25th october 2012 at 6 p.m. – red room – Adam, Richard, Alexandr + food + photos + inetersting story-telling. You are welcome!

News after summer holiday

Summer is almost gone but there are new actions approaching…

Poslední komentáře

Reference (ukázat)

TyfloCentrum Brno, o.p.s.

tc-brno3

We are very satisfied with the cooperation with Centre 8D. The offer for activities for our clients is attractive and approach of Centre 8D workers is always very accomodating.

Odkazy

Doporučujeme

Podporují nás

Spolupracujeme